Cykl szkoleń „Gdzie jest prawda, a gdzie fałsz?”

W związku z sytuacją epidemiologiczną, szkolenia w formie on-line. 
„Gdzie jest prawda, a gdzie fałsz?” Rusza rekrutacja na szkolenie online z edukacji medialnej
W grudniu przedstawiciele organizacji pozarządowych i grup nieformalnych z Suwałk będą mieli możliwość udziału w warsztatach, które pozwolą im bardziej świadomie korzystać z mediów w codziennej pracy. Szkolenie, prowadzone przez Krzysztofa Leończuka (OWOP Białystok), stanowi praktyczną odpowiedź na współczesne wyzwania towarzyszące korzystaniu z Internetu.


Podczas kilku krótkich szkoleń online uczestnicy dowiedzą się, czym są kompetencje medialne, nauczą się jak świadomie korzystać z informacji, zgłębią temat dezinformacji (np. „fake newsy”, bańka informacyjna/filtrująca, błędy poznawcze), dzięki czemu staną się bardziej odpowiedzialnymi producentami i konsumentami mediów.
Warsztaty są kierowane w szczególności do przedstawicieli lokalnych organizacji pozarządowych, klubów społecznościowych, grup nieformalnych w Suwałkach. W ramach szkolenia uczestnicy będą mogli opracować własne pomysły działań skierowanych na rozwijanie kompetencji medialnych, a autorzy najlepszych projektów będą mieli szansę otrzymać  niewielkie wsparcie finansowe na ich realizację.
Krzysztof Leończuk, który poprowadzi warsztaty, to certyfikowany trener Stowarzyszenia Trenerów Organizacji Pozarządowych STOP, a także animator, doradca, koordynator projektów i ekspert w Ośrodku Wspierania Organizacji Pozarządowych w Białymstoku. Od 2 lat współpracuje z TechSoup Europe w zakresie projektów medialnych.
Warsztaty odbędą się w trybie online (za pośrednictwem platformy Webex Training). Program obejmuje 4 sesje szkoleniowe we wtorki: 1 grudnia, 8 grudnia, 15 grudnia i w 22 grudnia w godz. 17:00-18:30, konsultacje z trenerem pomiędzy sesjami i pracę indywidualną uczestników.
Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach „Edukacja medialna online. Gdzie jest prawda, a gdzie fałsz?”  zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem http://bit.ly/edukacjamedialna_suwalkiw terminie do piątku, 23 października 2020 roku do godz. 16:00.
Wypełnienie formularza zajmuje ok. 20 min. Szkolenie będzie prowadzone w języku polskim, ale część formularza należy wypełnić w języku angielskim. Maksymalna liczba uczestników: 15 osób.
W przypadku pytań lub niejasności zachęcamy do kontaktu z Karoliną Dziełak, Koordynatorką ds. Szkoleń (TechSoup Europe), e-mail: kdzielak@techsoupeurope.org

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *